Udostępnij ten artykuł.

Tresura Owczarka niemieckiego

W związku ze szczególnymi predyspozycjami swego charakteru owczarek niemiecki jest jedną z najpopularniejszych psich ras w obecnym czasie.

Popularność ta w znacznym stopniu wiąże się także z jego ogromną wszechstronnością psa użytkowego, potrafiącego się w doskonały sposób odnaleźć w otoczeniu człowieka. Jest on odmianą psa, który największe zadowolenie odnajduje w służbie swemu opiekunowi.

Będąc jedną z typowych odmian psa obronno-stróżującego, Owczarek niemiecki ma niejako we krwi podstawowego rodzaju reagowanie obronne w chwili wystąpienia niebezpieczeństwa grożącego jego opiekunowi. Tego rodzaju instynktowne reakcje możemy wzmocnić jeszcze bardziej i ukierunkować we właściwy sposób poprzez odpowiednie szkolenie naszego czworonoga.

W oparciu o dostępne techniki istnieje możliwość przeprowadzenia podstawowego rodzaju szkolenia we własnym zakresie jak też wykorzystania w tym celu oferty ośrodków oferujących profesjonalną tresurę psa. Dosyć często nawet w przypadku podstawowego rodzaju szkolenia nie zawsze wystarcza opiekunowi psa cierpliwości, czasu i chęci oduczenia psa niewłaściwych zachowań, jakimi będą bez wątpienia pogoń za innymi zwierzętami, rzucanie się na ludzi czy też nazbyt gwałtowne ujadanie.

Pierwsze szkolenie owczarka niemieckiego możemy rozpocząć wraz z ukończeniem trzeciego miesiąca życia szczeniaka. W okresie tym mamy doskonałego rodzaju możliwość przyswojenia naszemu psu podstawowych komend i zasad go obowiązujących. Każde umiejętnie przeprowadzone szkolenie pozwala nam na zapewnienie prawidłowej relacji naszego czworonoga w stosunku do otaczającego go świata zewnętrznego. W trakcie procesu szkolenia warto jest wykorzystać możliwość wspólnej zabawy w celu nauczenia i utrwalenia właściwego zachowania.

Po ukończeniu przez psa szóstego miesiąca życia warto jest skorzystać z profesjonalnego kursu posłuszeństwa dla psa, pozwalającego na bezkonfliktowe relacje z innymi psami spotykanymi przez naszego podopiecznego. Owczarek niemiecki jest to pies, który poza dobrą opieką będzie wymagał od swego przewodnika odpowiednio stonowanego nadzoru, nadzór ten w znacznym stopniu przyczyni się do zapobieżenia skłonnościom do włóczęgostwa naszego psa.

Pamiętajmy, że nauczenie naszego owczarka właściwych psich manier pozwoli mu na umiejętne porozumiewanie się i poruszanie w świecie go otaczającym, bez potrzeby narażenia się na czyjkolwiek gniew i niezrozumienie jego zachowania i postępowania.

Tagi artykułu: