Udostępnij ten artykuł.

Virbac EPI-OTIC płyn do pielęgnacji uszu psa

Virbac EPI-OTIC to wyjątkowo dobrze tolerowany płyn do czyszczenia i pielęgnacji uszu o wysokiej skuteczności. Można go stosować do codziennej pielęgnacji przewodu słuchowego u psów i kotów oraz do oczyszczania ucha przed aplikacją antybiotyku.
Dzięki zastosowaniu kwasu salicylowego połączonego z systemem powierzchniowo czynnych rozpuszczalników możemy z łatwością usunąć obumarłe komórki i nadmiar woskowiny usznej oraz osuszyć przewód słuchowy. Przywrócenie naturalnej równowagi mikrobiologicznej przewodu słuchowego jest natomiast możliwe dzięki połączeniu para-chloro-meta xylenolu (PCMX) i kwasu etyleno-diaminotetra-octowego (EDTA); z kolei monosacharydy łagodzą i ograniczają przyleganie bakterii do powierzchni skóry

Jak używać preparatu Virbac EPI-OTIC?

Po przekręceniu białej nasadki należy wycisnąć odpowiednią ilość preparatu bezpośrednio do przewodu słuchowego. Następnie rozmasowujemy łagodnie podstawę ucha i usuwamy nadmiar preparatu przy użyciu gazy albo wacika. Nigdy nie wykorzystujemy pałeczek do czyszczenia uszu – nie dość, że usuwają tylko szczątkowe ilości zalegającej woskowiny, to jeszcze wpychają brud i zanieczyszczenia do środka. Przy długotrwałym użytkowaniu pałeczek możemy jedynie podrażnić przewód słuchowy naszego pupila, a nawet spowodować problemy ze słuchem. Podobnie jak w przypadku innych płynów Virbac Epi-Otic nie może być stosowany w przypadku pęknięcia błony bębenkowej.

Składniki

Kwas salicylowy, para-chloro-meta xylenol (PCMX), kwas etylenodiaminotetraoc-towy (EDTA), monosacharydy (ramnoza, galaktoza i mannoza), dokuzan sodowy i surfaktant niejonowy (pH 7).

Virbac EPI-OTIC płyn do pielęgnacji uszu psa

Opakowanie: 125ml

Ile kosztuje Virbac EPI-OTIC płyn do pielęgnacji uszu psa?

Cena płynu do czyszczenia oraz pielęgnacji uszu dla psów  Virbac EPI-OTIC waha się od 38,99 zł do 46 złotych.

Tagi artykułu: