Udostępnij ten artykuł.

W szale zakupów, czego nie kupować psu?

Z pieskami jest trochę tak jak z dziećmi – kochamy je, rozpieszczamy, kupujemy fajne gadżety i akcesoria. Słowem, traktujemy jak pełnoprawnych domowników, którzy – podobnie jak ludzie – mogą być rozpieszczani  do granic możliwości. Oczywiście, zakup nowej zabawki nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie!

Zanim jednak zdecydujemy się zakupić kolejne akcesorium, zastanówmy się, czy pies naprawdę go potrzebuje i czy sprawi mu ono taką radość, jakiej oczekujemy. Po co wyrzucać pieniądze w błoto, skoro zamiast pięknego gadżetu możemy chociażby wspomóc schroniska albo fundacje, które rzeczywiście potrzebują naszej pomocy?

Niepotrzebne akcesoria dla psów - fanaberia właścicieli, moda a może .......

Karuzela dla psa

Patrząc na karuzelę dla psa, skojarzenie jest jednoznaczne – to przerośnięty kołowrotek dla chomika. Na co  psu karuzela? Wszak to nie chomik, który spędza całe życie w zamkniętym pomieszczeniu! Pies może w każdej chwili wyjść na dwór, cieszyć się świeżym powietrzem i biegać razem z innymi czworonogami. Skoro producenci są tacy pomysłowi, czekamy jeszcze na klatki dla psów wielkości pokoju z zainstalowanymi poidłami i podajnikami z jedzeniem…
Wniosek jest prosty: jeżeli nie masz czasu na spacery z psem, a karuzela ma stanowić alternatywę dla spaceru, to zapomnij o kupnie lub adopcji psa. Pies to nie chomik!

karuzela dla psa

 karuzela dla psa fot. dogtreadmillforsale.net

Krokomierz dla psów

Zwolennicy zdrowego stylu życia bardzo często dzielą się ze swoimi znajomymi informacjami na temat trasy codziennych biegów. Moda na jogging nie ominęła także właścicieli psów, którzy chętnie zaopatrują swoje czworonogi w krokomierze, które podliczają przemierzone kilometry. Po co? Hm, trudno powiedzieć. W każdym razie producenci mają kolejne źródło zarobku!

krokomierz dla psafot.geekalerts.com

Wózki dla psów

Miniaturowe psy są wdzięcznym celem dla wszystkich „lolitek”, które szukają żywych maskotek do przebierania i przyozdabiania. O ile część fikuśnych i kolorowych gadżetów rzeczywiście się przydaje, np. gumki zbierające luźny włos albo ubranka chroniące przed zimnem, o tyle takie cuda jak wózki dla psiaków wydają się mocno przesadzone. Niektórzy opiekunowie najwyraźniej za bardzo wzięli sobie do serca stwierdzenie, że posiadanie psa jest prawie tym samym co posiadanie dziecka.

wózek dla psów

wózek dla psów

Podgrzewane miski dla psów

Miska z systemem grzewczym, który umożliwia podgrzanie posiłku, to hit za oceanem. Od jakiegoś czasu taką miskę możemy zakupić również w polskich sklepach internetowych. Patent może wydawać się całkiem rozsądny, gdyby nie fakt, że pies nie powinien mieć dostępu do pełnej miski przez cały dzień. Zgodnie ze starą zasadą szkoleniową główny posiłek podajemy zwierzęciu o stałej godzinie, a następnie, po upływie ok. 20 minut, odstawiamy. Dzięki temu czworonóg wyrobi w sobie nawyk spożywania posiłku o stałej porze, a przemiana materii zostanie uregulowana. Podgrzewana miska dla psa kosztuje około 17 do 31 dolarów.

podgrzewana miska dla psa

Szelki połączone z workiem na odchody

Czyli w skrócie „kupołapaczka”. To nie żart! Kreatywność Amerykanów nie zna granic. Producent przekonuje, że szelki są wygodne, schludne i zapewniają zachowanie czystości otoczenia. Czy jednak nie łatwiej byłoby schylić się po psią kupę, włożyć ją do woreczka i wyrzucić w najbliższym śmietniku? Rozumiemy, że udogodnienia są po to, aby z nich korzystać, ale czy warto robić pośmiewisko z siebie i swojego psa, byle tylko wpasować się w kanon mody?

szelki dla psa z workiem na psie kupy fot. oobject.com

Oczywiście to nie wszystkie akcesoria, które można spokojnie uznać za ekstrawaganckie, niepotrzebne i po prostu głupie. A jakie gadżety Państwo wrzuciliby do tego worka?

Parasolka dla psa

Patrząc na niektóre akcesoria dla psów, na usta ciśnie się pytanie: po co i czy to ma sens? Jednym z takich akcesoriów jest parasolka dla psa, która według opisu producenta ma zabezpieczyć czworonoga przed deszczem, śniegiem i intensywnym słońcem. Gadżet ma chronić zwierzę od nasady ogona po czubek nosa; specjalny łańcuszek do łączenia z obrożą, ma zapewnić maksymalną ochronę. Optymalnie wyprofilowana rączka i wygodny uchwyt zapewniają natomiast wygodę użytkowania właściciela. A co wy myślicie o tym pomyśle? Może jednak przypadł wam do gustu?

parasokla dla psa

parasolka dla psa fot. offergenie.com

Tagi artykułu: