Udostępnij ten artykuł.

West highland white terrier - Westie

Potocznie zwany po prostu Westie, West highland white terrier jest jednym z ulubionych terierów, traktowanych dziś jako pies rodzinny i do towarzystwa. Wyhodowany został w Szkocji z białych szczeniąt rasy cairn terrier.

Wysokość u tej rasy to około 28 cm. Waga mieści się w granicach 7-10 kg.

Umaszczenie Jedyna dopuszczalna maść przedstawicieli tej rasy jest czysto biała. Charakterystyczny jest przy tym ich kontrastujący, kruczoczarny nos. Westie ma gęsty podszerstek i sztywny, obfity włos okrywowy.

Pielęgnacja West highland white terrier musi być regularnie trymowany, co nie należy do najłatwiejszych zabiegów.

Zdrowie Westie żyje wyjątkowo długo, dożywając w dobrym zdrowiu nawet 18 lat. Zdarzają się jednak problemy z rzepką kolanową, choroby skóry o podłożu alergicznym i choroby oczu.

szczeniaki west highland white terriera

Rodzina Westi jest to niewielki pies o niewinnym i słodkim wyglądzie, skrywający jednak zadziorny charakter teriera. Wykazuje niezwykłą odwagę, jest żywy i dynamiczny, potrafi być hałaśliwy i zaczepny. Dobrze wychowany westie jest doskonałym towarzyszem dla każdego, nawet dla najmniejszych dzieci. Nie można go jednak rozpieszczać, bo z pewnością ten inteligentny terier szybko wykorzysta okazję do przejęcia dowództwa w stadzie.

Cena szczeniąt z rodowodem to koszt od 5000 do 12500 złotych (Źródło Allegro, Alegratka). Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: