Udostępnij ten artykuł.

Wirtualna adopcja psa

Wiele osób marzących o posiadaniu psa w swym prywatnym mieszkaniu, czy to w obawie przed nie poradzeniem sobie ze zwierzęciem czy też z brakiem czasu wynikającym zazwyczaj z nawału zajęć i pracy, nie może pozwolić sobie na bezpośrednie wprowadzenie psa do mieszkania.

Jedną ze znaczniejszych przeszkód dotyczących zwłaszcza dzieci, ale i także osób dorosłych jest szczególna podatność na różnego rodzaju alergie, wynikające z faktu przebywania w naszym mieszkaniu sympatycznego czworonoga. Oczywiście istnieją rasy psów z tak zwanym włosem, które w doskonały sposób sprawdzają się w roli towarzyszy osób posiadających alergie na zwykłą sierść psa. Typowych ras hypoalergicznych jest jednak zaledwie kilka odmian. Także w ich przypadku wymagane jest poświęcenie wystarczającej ilości czasu na pielęgnację i opiekę nad psem. To tylko niektóre z najczęstszych przeciwwskazań odnośnie posiadania psa w swym mieszkaniu.

Innym równie często spotykanym okazać się może zamieszkanie w wynajętym mieszkaniu gdzie właściciel w obawie przed zniszczeniem pomieszczeń może zakazać posiadania psa. W tych jak i w innych tak szczególnych przypadkach jednym z najwłaściwszych rozwiązań dla mnóstwa osób okazuje się być wirtualna adopcja psa. Wybranie dla siebie samego lub naszego dziecka pupila, którym to bez większych problemów będzie mogło zaopiekować się pokonując barierę czasu i przestrzeni, potrafi dostarczyć nie tylko radości i zadowolenia wynikającego z opieki nad psem, lecz także nauczyć je odpowiedzialnego podejścia, poszanowania i rozumienia zwierząt. Tego rodzaju przyzwolenie na opiekę nad psem pozwoli naszemu dziecku na odczucie, iż robi ono coś naprawdę wyjątkowego i niepowtarzalnego. Być może pomysł ten na tyle mocno utrwali się u naszego dziecka, iż będzie ono w stanie zachęcić pozostałych uczniów klasy i przyczynić się, iż cała klasa dokona wirtualnej adopcji wybranego przez większość uczniów uroczego czworonoga.


 • Mała znajda

 • Kundelek Roxi

 • Kundelek

Jak widzimy wirtualna adopcja psa to nie tylko indywidualne podejście dziecka do zwierząt znajdujących się w schronisku i wymagających pomocy z zewnątrz, to także nauka wspólnej i zbiorowej odpowiedzialności za coś, co przyjdzie im wykonywać wspólnie z ich rówieśnikami. Koszty takiej wirtualnej adopcji rozłożone na kilkanaście osób znajdujących się w klasie okazują się być stosunkowo niskie i nieobciążające w większy sposób domowego budżetu rodziców uczniów zaangażowanych w tego rodzaju opiekę nad wybranym psem.

Dla schroniska natomiast oferującego wirtualną adopcję choćby najmniejszy zastrzyk gotówki okazać się może wyjątkowo pomocny i wysoce znaczący. To miedzy innymi dzięki tego rodzaju rozwiązaniom opiekunowie i zarząd schroniska zyskuje możliwość rozbudowy:

 • nowych boksów,
 • kojców,
 • bud dla psów,
 • niezbędnej konserwacji.

Wpłaty uzyskane poprzez wirtualną adopcję psa pozwalają także na zakup

 • leków,
 • niezbędnych psich akcesoriów tego rodzaju jak smycze, miski czy też gumowe zabawki w postaci gryzaków.

W zamian za dokonywane wpłaty schronisko oferujące wirtualną adopcję psa decyduje się niejednokrotnie także na umieszczenie nazwy wirtualnego opiekuna obok zdjęcia czworonoga znajdującego się na stronie schroniska.


 • Kundelek

 • Bezpańskie szczeniaki

 • Piesek czekający na adopcję

Takim wirtualnym opiekunem może zostać osoba pełnoletnia, jak też osoba, która nie ukończyła jeszcze osiemnastego roku życia, posiadająca jednak zgodę rodzica bądź opiekuna na wirtualną adopcję czworonoga. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, iż pies zaadaptowany wirtualnie może zostać oddany adopcji prawdziwej i trafić do realnych opiekunów. Wirtualna adopcja psa nie jest i nie będzie równoznaczna ze sprzedażą psa. Poszczególne kwestie i rozstrzygnięcie w tej jak i wielu innych sprawach reguluje regulamin schroniska odnoszący się w bezpośredni sposób do zasad adopcji wirtualnej.

Co do wyboru psa odnośnie, którego jesteśmy zainteresowani wirtualną adopcją to możliwości naszej decyzji są w zasadzie nieograniczone. Wynikać one będą jedynie z zakresu propozycji schroniska oferującego tego rodzaju adopcję, my sami możemy pokusić się o opiekę nad psem pochodzącym z ras małych jak i tych uważanych za jedne z największych. Nie będziemy mieli także większego problemu z pielęgnacją okrywy włosowej wybranego przez nas pupila. Śmiało możemy dokonać wyboru rasy krótkowłosej jak i tej zaliczanej do ras długowłosych. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość zaadaptowania kilku różnych ras jednocześnie, jedynym ograniczeniem w tym przypadku będzie zasobność portfela osoby dokonującej wirtualnej adopcji psa. W przypadku zaadaptowanego czworonoga z reguły każdy z nich może mieć wyłącznie jednego wirtualnego opiekuna. Będąc takim opiekunem otrzymujemy wiele informacji na temat wybranego przez nas pupila. Otrzymujemy zdjęcia, które możemy zamieścić w formie tapety na pulpicie komputera lub w naszym rodzinnym albumie.

Forma wirtualnej adopcji czworonoga okazuje się niejednokrotnie w przypadku wielu osób doskonałym rozwiązaniem na polu rozwiązywania stresu dnia codziennego. Dzięki temu, że widzi się przed sobą zdjęcie wybranego pupila i mając świadomość czucia się potrzebnym, u wielu osób wzrasta poczucie własnej wartości i zwiększa się pewność siebie. W oparciu o wirtualną adopcję psa uzyskujemy również możliwość odwiedzenia go w jego rzeczywistych warunkach. Podczas tego rodzaju odwiedzin zazwyczaj nic nie stoi na przeszkodzie na udanie się na spacer z naszym podopiecznym i poczucie się jak prawdziwy opiekun psa.

Tagi artykułu: