Udostępnij ten artykuł.

Wszystko o psach

Jeżeli uwielbiają Państwo psy i pragną dowiedzieć się nieco więcej o konkretnych rasach, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treściami zawartymi na naszej stronie. W kolejnych zakładkach znaleźć można informacje o historii ras, ich hodowli, metodach szkoleniowych, akcesoriach i sposobie żywienia.

Nasza strona o psach

W zakładce „Psy” odnajdziemy informacje o psach w ogólności. Oprócz alfabetycznego zestawienia ras, mogą zapoznać się Państwo z listą, uwzględniającą proweniencję czworonogów. W spisie alfabetycznym znajdują się psy uznane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną oraz rasy niezarejestrowane. Każdy opis wykonany jest według schematu, który obejmuje: wysokość i wagę psa, umaszczenie i typ włosa, główne wymiary i proporcje, sposoby pielęgnacji, potencjalne problemy zdrowotne występuje w rasie, relacje z ludźmi oraz historię rasy. Korzystamy z różnych źródeł, w większości anglojęzycznych.

Większość osób nie zastanawia się, skąd pochodzą ich pupile oraz jaka jest ich historia. Nasz serwis stara się przybliżyć najważniejsze fakty z życia danej rasy, a także sprzedać kilka ciekawostek, których nie znajdą Państwo na polskich stronach.

Co oprócz tego?

  • charakterystyka psów - pomocników
  • psy służbowe: psy pracujące w policji, służbach państwowych, psi ratownicy
  • psie sporty: zawody typu agility, śledzenie, tropienie
  • historia sławnych psów oraz psów, które wpisały się do historii
  • cała masa ciekawostek o psach - niekiedy bardzo kontrowersyjnych

W zakładce „nasz pies” odnajdziemy praktyczne informacje o psach i kosztach związanych z ich posiadaniem.

Grupa psów rasy Golden retriever

Tematy przez nas poruszane to:

  • wybór imienia dla psa. W jednym z artykułów zamieszczamy kilkaset propozycji psich imion.
  • prawna strona posiadania psa. Na jakie kary są narażeni właściciele, którzy nie traktują zwierzęcia w sposób należyty.
  • porady sezonowe. Jak chronić psa przed mrozem i wysokimi temperaturami. Jaką dietę stosować i jaki pokarm dla psów jest najodpowiedniejszy dla naszego pupila? Które produkty należy bezwzględnie wyeliminować?
     

Dział wychowanie jest etapowo rozbudowywany. Umieszczamy w nim artykuły, dotyczące szkolenia zwierząt dorosłych, szczeniąt oraz sposobów radzenia sobie z najczęstszymi problemami. Nasze porady mają charakter praktyczny i dotykają wszystkich aspektów wychowania i życia pod wspólnym dachem ze zwierzęciem. Staramy się wychodzić naprzeciw Państwa oczekiwaniom i poruszać kwestie, które dotychczas nie zostały szerzej omówione.

Zdrowie i pielęgnacja psa to kolejny obszar naszych zainteresowań. Piszemy o najczęstszych problemach zdrowotnych, występujących u konkretnych ras psów, ale także opisujemy najpowszechniejsze schorzenia właściwe dla psów wszystkich ras. Nie zapominamy również o rozmnażaniu i nowoczesnych metodach hodowlanych. Wszystkie teksty mają charakter informacyjny (na naszym forum mogą wymienić się Państwo doświadczeniami w opiece nad zwierzęciem).
Osoby, które posiadają psy rasowe i chcą dowiedzieć się czegoś więcej o ich „potencjale” wystawowym, powinny odwiedzić naszą zakładkę „hodowle dla psów”. Galeria psów prezentuje zaś zdjęcia czworonogów wszelkich ras i maści.

Naszą ambicją jest zgromadzenie wszystkich, najważniejszych wiadomości o czworonogach w jednym miejscu i ich przejrzyste zaprezentowanie. Korzystamy z różnych źródeł i na bieżąco informujemy Państwa o wystawach, nowinkach w świecie hodowców i nowych rasach psów. Rynek kynologicznie rozwija się bardzo prężnie i coraz częściej możemy przeczytać o powstaniu nowoczesnych, psich hybryd. Nie zapominamy również o żyjących w dobrobycie psach - celebrytach, których właściciele posuwają się do najdziwniejszych zachowań i ustępstw na rzecz czworonogów. Czyż stawianie prywatnych psich domów nie wydaje się Państwu niezwykle ciekawe?

Psy Doberman i Owczarek niemiecki krótkowłosy

Z drugiej jednak strony nie należy zapominać o biednych i pokrzywdzonych psach, które większość swojego życia spędzają w schroniskach. Jak im pomóc? Czy istnieje nadzieja na poprawę ich losu? Szereg naszych artykułów dotyka zgoła podstawowych kwestii takich jak: schronisko dla zwierząt – przepełnienie, warunki życia psów etc., bezdomność zwierząt czy włóczęgostwo. Staramy się pokazać ludziom, że psy również mają uczucia i nie zasługują na życie w cierpieniu i nędzy. Często zdarza się, że nawet psy, mające dach nad głową, są nieszczęśliwe. Jednym z podstawowych błędów popełnianych przez właścicieli jest oszczędzanie na psie, które objawia się na wiele sposobów: podawanie niskiej jakości karmy, rezygnacja z wizyt weterynaryjnych (w tym zabiegu sterylizacji). Aby uświadomić Państwu, z czym wiąże się posiadanie zwierzęcia, prezentujemy koszta związane z jego utrzymaniem oraz szacowany koszt zabiegów weterynaryjnych i wizyt lekarskich.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest w stanie podjąć wyzwanie związane z opieką nad zwierzęciem. Chcemy, aby Państwa wybór był w pełni świadomy i nieobciążony ryzykiem błędu. Nasz serwis jest dedykowany zarówno osobom posiadającym zwierzęta, jak i przyszłym właścicielom, którzy nie podjęli jeszcze decyzji. Chcemy, aby psy-pies.com był wartościowym portalem informacyjnym, dostarczającym wiedzę w pigułce.

Tagi artykułu: