Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Wyposażenie psów bojowych w polskiej armii

Psy bojowe zatrudniane w jednostkach specjalnych są jak zdalni sterowani zwiadowcy; posiadają na wyposażeniu kamizelkę, gogle oraz specjalne buty. Odpowiedni ekwipunek to gwarancja bezpieczeństwa psa.

W nowoczesnej polskiej armii psy maja coraz większą liczbę zadań do wykonania. Nic zatem dziwnego, że państwo dba o to, aby były wyekwipowane w dobry sprzęt. W służbie wojskowej nie ma wyjątków – przepisy dotyczące wykorzystywanego sprzętu odnoszą się nie tylko do przewodnika, ale także czworonoga.

Wyposażenie psów bojowych w polskiej armii

Absolutną podstawą są okulary ochronne oraz buty trekkingowe, które zabezpieczają przed urazami mechanicznymi i sprawiają, że poruszanie się nawet po wyjątkowo trudnym terenie nie sprawia większych problemów.

wyposażenie psów bojowych w polskiej armii


Polskaarmia nie poprzestaje jednak na podstawowym wyposażeniu i idzie krok dalej. Ostatnimi czasy ogłoszono przetarg na kamizelki dla psów z wbudowanymi czujnikami elektronicznymi, które wykrywają związki chemiczne w powietrzu.

wyposażenie psów bojowych

wyposażenie psów bojowych kamizelka, okulary, nauszniki, fot. airsoftinformations.blogspot. com

W takich kamizelkach można zamontować także mikrofony oraz małe kamerki. Co więcej pies, za pomocą specjalnego radia, słyszałby polecenia swojego opiekuna. Skuteczność takich systemów została już przetestowana w armiach Zachodu, dlatego nie ma obaw, że zakup okaże się bezwartościowy.
Wojsko póki co nie chce zdradzić, w jakie dokładnie systemy zostaną wyposażone polskie psy.

Tagi artykułu: