Udostępnij ten artykuł.

Wystawa psów rasowych w Krakowie

W sobotę i niedzielę (15-16 czerwca) odbędzie się XVII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Krakowie. Organizatorem imprezy jest Polski Związek Kynologiczny. Nad przebiegiem konkursów czuwać będą najlepsi europejscy sędziowie – w tym kilkoro sędziów z Polski.


Już dzisiaj wiemy, że na wystawie pojawią się hodowcy z całego świata: Austrii, Australii, Białorusi, Belgii, Czech, Danii, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Niemiec, Norwegii, Ukrainy, Węgier, Holandii, Włoch, Szwecji, Serbii i USA. Liczba psów zgłoszonych do konkursu kształtuje się w granicach 2300 osobników. Zarówno sobotnia, jak i niedzielna prezentacja psów w ringach rozpoczną się o godz. 10.

Psy, zgłoszone do konkursu, zostaną poddane surowej ocenie sędziowskiej. Czworonogi, których wygląd, zachowanie i temperament będą najbardziej zbliżone do standardu rasowego wyznaczonego przez Międzynarodową Federację Kynologiczną, uzyskają odpowiednie tytuły i medale.

W sobotę sędziowie ocenią psy reprezentujące  II, III, IV, V i VII grupę klasyfikacji FCI. Tego samego dnia na ringu pojawią się teriery (American staffordshire terier, West highland white terier, Terier szkocki, Yorkshire terier etc), Dachshundy oraz reprezentanci grupy szpiców i psów w typie pierwotnym.

W niedzielę do boju staną czworonogi z pozostałych grup w tym m.in. Owczarki niemieckie, Collie, Bearded collie, Beagle, Bassety, Ogary polskie, Gończe polskie, Dalmatyńczyki, a także psy miniaturki i do towarzystwa.

 

Przebieg Wystawy i Atrakcje

Zwycięzcy konkursów rasowych  każdego dnia staną do rywalizacji o Zwycięstwo Grupy FCI. Laureaci grup zmierzą się w konkursie Best In Show, w czasie którego zostanie przyznany tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy. Oprócz tego hodowcy i ich pieski zmierzą się w konkursach o tytuł Najpiękniejszego Szczeniaka (mogą doń przystępować psy, które nie ukończyły jeszcze szóstego miesiąca życia), Najpiękniejszego Juniora (od 9 do 18 miesięcy) i Najpiękniejszego Weterana (powyżej 8. lat). Zważywszy, że Wystawa jest organizowana na terenie Polski, sędziowie wybiorę Najpiękniejszego Psa Rasy Polskiej. Konkursy finałowe rozpoczną się około godziny 15 w niedzielę.

Prezentacja psów Siberian Husky na Wystawie Psów Rasowych

Dodatkową atrakcją dla widowni i początkujących hodowców będą pokazy szkolenia psów oraz prezentacja polskich ras psów. Popularyzacja rodzimych ras jest główną ambicją organizatorów wystawy.  O godz. 15.30 w niedzielę rozpocznie się pokaz psów polskich prowadzonych przez właścicieli ubranych w stroje historyczne.

Wstęp na Wystawę jest odpłatny. Bilety ulgowe – 8 zł. Bilety normalne – 12 zł. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym fantastycznym przedsięwzięciu!

Tagi artykułu: