Udostępnij ten artykuł.

Wyżeł weimarski waga zdrowie cena

Rasa Wyżeł weimarski została stworzona przez niemiecką arystokrację na dworze weimarskim. Pies tan nosi przydomek „szary duch”, po części ze względu na swoją nietypową szatę, a po części za swój bezszelestny sposób polowania. Występują dwie odmiany wyżła: Wyżeł weimarski krótkowłosy, Wyżeł weimarski długowłosy.

Wysokość u wyżłów weimarskich powinna wynosić 62-67 cm w kłębie dla psów i 57-65 cm dla suk.

Waga u psów tej rasy mieści się w granicach 30-40 kg, natomiast u suk 25-35 kg.

Umaszczenie Spotykane są odcienie srebrne, sarnie, mysioszare oraz wszystkie pośrednie. Dopuszczalne są białe znaczenia na piersi i łapach. Oczy koloru bursztynowego, rzadziej niebieskiego.

Pielęgnacja Wyżeł weimarski linieje bardzo oszczędnie i wystarczy mu jedno krótkie czesanie raz w tygodniu. Aby pozostać w dobrej kondycji potrzebuje za to sporej dawki codziennego ruchu.

Zdrowie Rasa ta stosunkowo rzadko choruje. Ze względu na wielkość jest narażona na skręt żołądka i dysplazję stawów. Zdarza się przepuklina pępkowa u szczeniaków. Sporadycznie zaobserwowano problemy z gruczołami tarczycy i przysadki mózgowej.

Wyżeł weimarski krótkowłosy

Wyżeł weimarski krótkowłosy

Rodzina Wyżeł weimarski to pies inteligentny i spokojny, lecz jednocześnie pewny siebie i niezależny. Polecany raczej właścicielom z odpowiednim doświadczeniem, gdyż wymaga konsekwencji w prowadzeniu. Źle ułożony może być samowolny i okazywać skłonność do dominacji. Będzie dobrym towarzyszem dla starszych dzieci podczas zabaw i sportów na świeżym powietrzu.

Cena szczeniąt Wyżła weimarskiego to koszt od 4500 do 6000 złotych. Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: