Udostępnij ten artykuł.

Yorkshire terrier kompendium

Obecnie Yorkshire terrier jest już tylko psem do towarzystwa, jednak nie należy zapominać, że zachował pierwotny charakter i zdolności teriera. Wyhodowano go na Wyspach Brytyjskich, gdzie używany był do polowania na króliki, szczury i myszy.

Wysokość u tej rasy to około 19 cm. Waga mieści się w granicach 2-3,2 kg.

Umaszczenie Yorkshire terrier występuje najczęściej w barwach stalowo-błękitnych. Na klatce piersiowej podpalany na kolor płowy.

Pielęgnacja Rasa ta wymaga pracochłonnej pielęgnacji zwłaszcza wtedy, gdy jej przeznaczeniem są wystawy psów. Długa i miękka sierść musi być regularnie szczotkowana.

Zdrowie U Yorków zdarza się zwichnięcie rzepki, popularne są także problemy z oczami, na które trzeba zwracać szczególna uwagę.

Rodzina Pomimo niewielkiego wzrostu Yorkshire terrier jest psem odważnym, ruchliwym i bardzo wytrzymałym. Potrzebuje wiele uwagi i pieszczot ze strony właściciela, któremu jest bardzo oddany. Lubi przebywać na dworze, choć nie wymaga długich spacerów i można go trzymać nawet w najmniejszym mieszkaniu. Nie jest polecany jako towarzysz najmniejszych dzieci ze względu na jego rozmiar (łatwo niechcący zrobić mu krzywdę) oraz dużą hałaśliwość. Nie powinien być rozpieszczany.

pies rasy yorkshire terrier

Cena szczeniąt Yorka z rodowodem to koszt od 2000 do 13000 złotych (Źródło Allegro, Allegratka, OLX). Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: