Udostępnij ten artykuł.

Yorkshire Terriery najpopularniejsze psy w Polsce

   Psy rasy Yorkshire Terrier najczęściej trafiają do polskich hodowców - wynika z sondy portalu Pethome.com. "Kurczące się, często wynajęte mieszkania, sprawiają, że kurczą się także towarzysze zabaw"

    Jeszcze do niedawna Polacy chętniej wybierali psy ras dużych: labradory, husky i owczarki niemieckie. Od pewnego czasu trend ulega jednak zmianie. Obecnie towarzysz zabaw musi być „podręczny”, łatwy w transporcie i nawykły do życia w małych przestrzeniach. Trudno sobie wyobrazić, aby owczarek niemiecki był szczęśliwy, mieszkając w bloku i poruszając się na przestrzeni 40 metrów kwadratowych. 

Z sondy przeprowadzonej przez Pethome.com wynika, że 34 proc. Polaków woli małe psy, 23 proc. – średnie czworonogi, a 15 proc. zdecydowałoby się na zakup dużego czworonoga. Wymarzonym psem dla blisko 20 proc. Polaków jest Yorkshire Terrier; Labradory wybrałoby 15 proc. miłośników psów, golden retrievery – 14 proc, a owczarki niemieckie – 12 proc.

Yorkshire Terriery najpopularniejsze psy w Polsce

Yorkshire Terriery najpopularniejsze psy w Polsce

   Ankieta mimo wszystko podnosi na duchu – Polacy po prostu zdają sobie sprawę, że nie mają warunków do utrzymywania dużego psa i nie chcą unieszczęśliwiać pupila. Życie w małej przestrzeni może być dla przedstawiciela rasy dużej prawdziwą udręką. 

Inne popularne rasy psów

     Oprócz Yorkshire Terrierów, Polacy coraz częściej wybierają także West highland white terriery, Beagle, Cavalier king Charles spaniele, Jamniki oraz Buldogi francuskie i angielskie. To czworonogi o łagodnym usposobieniu, kochające dzieci i łatwe w szkoleniu. Co istotne wymagają jednak dużo uwagi i raczej nie sprawdzą się w domach osób, które większość czasu spędzają w pracy/szkole.  

Popularna rasa psów Cavalier king Charles spaniel

Popularna rasa psów w Polsce - Cavalier king Charles spaniel

Kundelek czy rasowy?

     Mając do wyboru kundelka lub psa rasowego, 61 proc. Polaków wybrałoby psa z rodowodem. Niestety, sonda pokazuje również, że Polacy nie są przekonani do adopcji psów schroniskowych. 54 proc. wychodzi z założenia, że pies ze schroniska nie zaaklimatyzuje się w domu bądź po pewnym czasie ujawni skłonności do agresji.

jak wybrać psa, jakie psy wybierają polacy, jakie rasy psów polacy wybierają najchętniej, jakie rasy psów wybierają polacy, kundelek czy rasowy, moda na małe psy, najpopularniejsze psy w polsce, najpopularniejsze rasy psów, najpopularniejsze rasy psów w polsce, polak i pies, popularne rasy psów, popularne rasy psów wśród polaków, psy rasy yorkshire terier, rasa psów, wybór psa, wybór psa przez polaka, wybór psów przez polaków, wymarzony pies polaka, wymarzony pies przez polaka, yorkshire teriery, yorkshire teriery najpopularniejsze psy w polsce, yorkshire terrier popularne psy

Tagi artykułu: