Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Zabawki dla psa

Wszyscy posiadacze psów w doskonały sposób zdają sobie sprawę jak dużo radości sprawia ich czworonożnym przyjaciołom wspólna zabawa ze swym panem i ruch na świeżym powietrzu. Dodatkowego rodzaju zabawę dla każdego psa są w stanie zapewnić także odpowiednio i umiejętnie dobrane zabawki dla psa, dzięki nim mają one zagwarantowany odpowiedni trening, co nie pozostaje bez wpływu na jego ogólny stan zdrowia. Dzisiejszy rynek ma w swej ofercie całe mnóstwo różnorakich zabawek dla naszych pupili, których to jest kilka rodzajów.

Pierwszą zabawką dla naszego czworonoga będzie zabawka o charakterze gryzaka, najczęściej zalecana jest ona dla małych szczeniąt. Wykonana jest ona z gumy lub innego tworzywa przystosowanego do bezpiecznego podgryzania przez psiaka. Zabawka ta, poza zapobiegnięciem gryzieniu butów lub kapci w naszym domu w łagodny sposób masuje dziąsła naszego małego pupila.

Kolejną zabawką, jaka jest wykorzystywana podczas zabawy z naszym psem, jest zabawka behawiorystyczna. Jest to rodzaj uniwersalnej zabawki wykorzystywanej najczęściej w trakcie szkolenia psa, jej głównym zadaniem jest utrwalenie właściwego zachowania psa i odpowiednich nawyków. Zabawkami behawiorystycznymi mogą być między innymi dyski do rzucania dla psa, piłki, sznury i wiele innych podobnego rodzaju zabawek.

Dla samodzielnej zabawy psa stosuje się zabawki o charakterze rekreacyjnym, są to zazwyczaj różnego rodzaju maskotki, sztuczne kości, gumowe krążki, twarde kauczukowe piłki i inne zabawki, które czasami wydają z siebie intrygujące naszego psa dźwięki.


  • Zabawki dla psa

  • Zabawki dla psa

  • Zabawki dla psa

szeroka oferta zabawek dla psów na sklepzoologiczny.org

Do zabaw z psem wykorzystywane są także zabawki dla psa typowo edukacyjne. Ich podstawowym celem jest rozwijanie psiej inteligencji poprzez zabawę. Wiele zabawek tego rodzaju jest wyposażonych w specyficznego rodzaju elementy wymuszające na naszym czworonogu myślenie.  W przypadku niektórych z nich istnieje możliwość wypełnienia zabawki ulubionym smakołykiem psa, co spowoduje chęć wydobycia go i poszukania odpowiedniego ku temu sposobu.

Warto pamiętać, że dla każdej grupy psów należy dobierać odpowiednią dla nich zabawkę, jak i o tym, że najlepiej jest zaopatrywać się w zabawki dla psa sprawdzonych i renomowanych firm. Dzięki takiemu zakupowi unikniemy wielu sytuacji, kiedy to zakupiona zabawka wystarczała na jeden dzienny spacer.

Pamiętajmy też o tym, że kupowana zabawka ma być przeznaczona dla naszego podopiecznego a nie na pokaz czy dla nas samych.

Tagi artykułu: