Udostępnij ten artykuł.

Żywienie szczeniaka owczarka niemieckiego

Decydując się na posiadanie psa rasy Owczarek niemiecki w swym mieszkaniu i przyjęcie młodego szczeniaka pod swój dach w celu wychowania go na wspaniałego czworonoga, przyjmujemy na siebie także obowiązek dostarczenia odpowiedniego rodzaju pokarmu.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się pełnowartościowa sucha karma dla młodych szczeniaków. Właściwy stan zdrowia naszego psa w całym okresie jego rozwoju i dorastania bierze nierzadko początek od rodzaju i zawartości pierwszych podawanych mu przez nas pokarmów. Niewłaściwe czy też nieumiejętne zadbanie o podawany pokarm z naszej strony może wiązać się z wieloma mało przyjemnymi konsekwencjami uwidocznionymi w późniejszym okresie czasu.

sucha karma ROYAL CANIN dla szczeniaków owczarka niemieckiego

sucha karma ROYAL CANIN dla szczeniaków owczarka niemieckiego

Aby temu zapobiec warto w trakcie odbierania szczeniaka Owczarka niemieckiego z rąk hodowcy zasięgnąć nieco więcej dokładniejszych informacji w temacie, czym i jak często był karmiony nasz maluch. Pozwoli to nam na dobranie właściwego składu pokarmu przynajmniej w pierwszych dniach jego pobytu w nowym miejscu. Bazując na pokarmie przypominającym jego poprzednie karmienie mamy możliwość uniknięcia różnorakich mało przyjemnych zaburzeń pokarmowych naszego szczeniaka.

Stając się opiekunem młodego Owczarka nikemieckiego pamiętajmy, że jest jedną z dużych odmian psa i tak jak w przypadku wielu innych dużych ras tak i w tym, zalecane jest karmienie 4 razy w ciągu doby psa, który nie przekroczył jeszcze 3-4 miesięcy życia. Szczeniaka, który ukończył ten wiek możemy karmić już tylko 3 razy dziennie, natomiast młodego owczarka niemieckiego, u którego został przekroczony wiek jednego roku, karmić będziemy już tylko dwa razy dziennie. Należy przy tym pamiętać, że niezwykle ważne jest, aby nasz pies otrzymywał pokarm w sposób regularny i w porcjach możliwych do zjedzenia. W przypadku pozostawienia pokarmu przez psa, należy go usunąć, pozwoli to zapobiec tzw. „rozkapryszeniu” naszego czworonoga i przyzwyczajeniu go do regularnego spożywania pokarmu.

sucha karma eukanuba dla owczarków niemieckich

Eukanuba Adult German Shepherd

Po zjedzonym posiłku od jednej do dwu godzin szczeniak powinien móc swobodnie wypoczywać. Podawany szczeniakowi pokarm nie powinien mieć temperatury niższej od pokojowej, może być natomiast nieco cieplejszy. Nie przeszkadzajmy szczeniakowi w trakcie jedzenia, jest to tylko i wyłącznie jego czas. Jeśli mamy zamiar karmić psa resztkami ze stołu pamiętajmy żeby nie podawać szczeniakowi nazbyt słonych i mocno przyprawionych potraw.

Postarajmy się zadbać o to żeby nasz młody Owczarek niemiecki miał zawsze świeżą wodę.

Tagi artykułu: