Psie diety – Karmienie psów. Diety weterynaryjne, pies z cukrzycą, pies na diecie, psy karmienie, dieta BARF.

Ryby w diecie psa, cenny dodatek do diety psa

Jeszcze do niedawna weterynarze uznawali, że ryby nie są naturalnym pożywieniem wilków, a co za tym idzie także psów. Obecnie jednak wiadomo, ze ryby są świetnym źródłem białka i dlatego też nie powinny być wyłączane z psiej diety. Szczególnie polecane są ryby morskie, które dostarczają do organizmu jod, fosfor oraz witaminę A.

Dieta psów sportowych

Do psów sportowych zaliczamy wszystkie psy, które trenują regularnie jakiś sport kynologiczny, czyli inaczej mówiąc – sport dla psów. Podobnie jak i my ludzie, także i one mają wtedy inne zapotrzebowanie na poszczególne składniki pokarmowe w codziennej diecie. Dieta dla psów aktywnych i uprawiających sporty wymaga podwyższenia jej indeksu

Dieta dla psa z nadwagą

Otyłość jest ogromnym problemem nie tylko w świecie ludzi, ale także zwierząt. Chorobliwa nadwaga jest bowiem przyczyną wielu chorób m.in. cukrzycy, zwyrodnień w obrębie układu chrzęstno-kostnego czy nadciśnienia. Weterynarze biją na alarm – obecnie aż 25 proc. zwierząt domowych ma nadwagę! Odsetek otyłych zwierząt stale się zwiększa.

Dieta psa z przewlekłą niewydolnością nerek

Żywienie psa z przewlekłą niewydolnością nerek jest bardzo trudnym zadaniem, wymagającym specjalistycznej wiedzy, systematyczności i optymalnego doboru składników. Zachowanie pożądanych proporcji między poszczególnymi składnikami diety może sprawiać duże problemy, dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie gotowej

Żywienie psa po kastracji

Podstawową przyczyną otyłości kastrowanych psów jest zmiana wydzielania hormonalnego, co istotnie wpływa na metabolizm organizmu. Dlatego po zabiegu kastracji lub sterylizacji mogą zmienić się nawyki żywieniowe naszego pupila i zwiększa się wtedy jego dzienne spożycie pokarmu. Według dotychczasowych badań, u wykastrowanych psów możliwy jest nawet

Jak karmić psa z alergią pokarmową?

Pies z alergią pokarmową powinien być żywiony odpowiednią karmą hipoalergiczną. W ofercie sklepów zoologicznych znajdziemy wiele rodzajów karm spełniających potrzeby psa alergika. Jeśli Twój pies drapie się po jedzeniu, być może jest uczulony na któryś ze składników pokarmu. Głównymi objawami alergii pokarmowej u psa są zaczerwienienie

Dieta wątrobowa u psa

Oczyszczanie wątroby to jeden z najważniejszych elementów zdrowego i długiego życia. Karmienie przetworzonym jedzeniem (suche karmy, konserwy) powoduje niedobory żywieniowe i problemy z wątrobą. Aby wątroba była w formie przez długie lata, należy zmienić sposób karmienia, a najlepsza jest dieta wątrobowa u psa.

Jak odchudzić psa?

Oto kilka wskazówek jak odchudzić naszego psa. Zapraszamy do lektury. Nadwaga i otyłość wywołują wiele poważnych schorzeń i utrudniają czworonogom codzienne funkcjonowanie. Nadwyżka do 25% optymalnej masy ciała uznawana jest za nadwagę. Psy, które przeszły ten magiczny próg, mają już problem z otyłością.

Żywienie psów chorych

Wymioty, biegunka i zatwardzenia u psa mogą być spowodowane zaburzeniami pokarmowymi lub schorzeniami innych narządów. Psy cierpiące na choroby nerek, wątroby czy macicy mogą ostro reagować na niektóre składniki pokarmowe, a nawet wykazywać oznaki nietolerancji dla niektórych, wydawać by się mogło, podstawowych pokarmów występujących w psim jadłospisie.

Dieta dla psa seniora

Kompilując dietę dla psa seniora należy wziąć pod uwagę kilka czynników: wskaźnik masy ciała, wskaźnik przemiany materii oraz poziom aktywności zwierzęcia. Zapotrzebowanie na składniki energetyczne jest znacznie mniejsze u starszych zwierząt, aniżeli u młodzieży i szczeniąt. Starsze psy nie są już

Kontrola agresji za pomocą zmian w diecie

Najnowsze badania naukowe wskazują, że jedną z przyczyn agresji wśród zwierząt jest nieprawidłowa i nieprzemyślana dieta. Kontrola agresji psa za pomocą zmian w diecie stanowi jedną z metod walki z agresją. Kontrola agresji psa jest możliwa dzięki zastosowaniu diety niskobiałkowej, wzbogaconej tryptofanem.

Dieta BARF dla psa na czym polega plusy i minusy diety barf

Obecnie bardzo dużo właścicieli psów stosuje ten rodzaj diety i chwalą ją, gdyż uważają, że dzięki tej diecie poprawia się kondycja, zwiększa się odporność na choroby, po prostu o wiele lepszy jest stan zdrowia ich pupila. Stosowanie diety BARF to karmienie psa tylko i wyłącznie surowym pokarmem.

Cukrzyca u psa

Wbrew powszechnym opiniom cukrzyca nie dotyka jedynie ludzi- coraz częściej zapadają na nią również zwierzęta. Najczęstszymi powodami zachorowalności na cukrzyce są: nieprzestrzeganie prawidłowej diety, przekarmianie zwierzęcia brak ruchu i wysiłku fizycznego, a także genetyczne predyspozycje.

« poprzednia 1 następna »