10 września Radio Kraków zaprasza na

 W niedzielę 10 września centrum Krakowa po raz kolejny opanują jamniki. A to za sprawą „Marszu jamników” Radia Kraków współorganizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, który tradycyjnie początkiem września przemaszeruje spod Barbakanu na Rynek Główny w Krakowi

Zapraszamy do Krakowa, pod Barbakan i na Rynek Główny nie tylko właścicieli jamników, ale też miłośników wszystkich rozszczekanych czworonogów: będziemy się bawić i pomagać.
W tym roku wśród uczestników psiego pochodu jurorzy wypatrywać będą najbardziej królewskich jamników marszu 2017 - pięć z nich na scenie pod Ratuszem zawalczy
o atrakcyjne nagrody i oficjalny tytuł „Jego Psiej Mości Marszu Jamników 2017”. Oprócz barwnego pochodu i konkursowych emocji, w tym roku podczas „Marszu jamników” po raz kolejny pomagać będziemy psom ze schronisk i  przytulisk.

Na scenie pod Ratuszem swój finał będzie miała akcja „Pieskie życie zmieniamy na dobre!”, podczas której Radio Kraków wraz ze swoimi słuchaczami szukało nowych domów dla 11 psów czekających na adopcję w małopolskich schroniskach. W trakcie akcji nowy dom znalazło 5 piesków, a we wszystkich 11 schroniskach, które włączyły w akcję, na swój dom czeka jeszcze ponad 1000 psiaków... Dlatego zachęcamy: adoptuj – nie kupuj, ofiaruj kochający dom i zdobądź najwdzięczniejszego przyjaciela na lata! Informacje o bohaterach akcji „Pieskie życie zmieniamy na dobre!” znaleźć można na www.radiokrakow.pl.

W pomoc bezdomnym psom z małopolskich przytulisk będzie mógł włączyć się każdy, kto przyjdzie 10 września na Rynek- na jednym z 10 stoisk umiejscowionych wokół sceny, prowadzona będzie zbiórka karmy dla psów z podkrakowskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach. Liczymy na pomoc i włączenie się w zbiórkę karmy nie tylko uczestników marszu, ale też mieszkańców Krakowa.

plakat marsz jamników 2017 w Krakowie

Oprócz zbiórki karmy, na stoiskach, które czynne będą od godz. 10.00 do 14.00, będzie można także zasięgnąć bezpłatnie porad psich ekspertów i skorzystać z różnorakich usług. Do dyspozycji jamników i ich właścicieli będą m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta, rehabilitant zwierzęcy i profesjonalny psi fryzjer. Na miejscu będzie można zaczipować swojego pupila i zarejestrować go w Międzynarodowej Bazie Danych Safe-Animal. Marsz Jamników to także okazja, aby zwrócić uwagę na problemy związane
z agresją wobec zwierząt, - na stoiskach dyżurować będą policjanci Zielonej Strefy Małopolskiej Policji i wolontariusze Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym.

Organizator Marszu: Radio Kraków 

Współorganizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Partner: Centrum Nauki i Zabawy Klockoland

....................................................................................................................

 

Scenariusz Marszu Jamników 2017

Godz. 11:45: zbiórka pod Barbakanem i formowanie pochodu

Godz. 12:00:rozpoczęcie pochodu
            Godz. 12:20: przybycie marszu na Rynek Główny

 

Na scenie pod Ratuszem:
- pomagamy: finał akcji adopcyjnej psów z małopolskich schronisk "Pieskie życie zmieniamy na dobre!"

-  bawimy się: rozstrzygnięcie konkursu „Jego Psia Mość” na najbardziej królewskiego jamnika  Marszu

Godz. 13.30: .....ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród

 

Od godz. 10.00 do 14.00 na stoiskach w pobliżu sceny:

- zbiórka karmy dla psów z małopolskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach,

- bezpłatne usługi dla psów i porady psich ekspertów,

Zobacz także: