13 września 21 Marsz Jamników Radia Kraków

Spod Barbakanu na Rynek Główny  - „Marsz jamników” Radia Kraków
po raz 21. przemaszeruje w niedzielę  13 września

 

W niedzielę 13 września Marsz Jamników Radia Kraków już po raz 21. przemaszeruje krakowskimi ulicami. Właściciele i miłośnicy jamników spotkają się pod Barbakanem i  w samo południe wraz z pierwszymi dźwiękami hejnału, przy dźwiękach orkiestry Wieniawa wyruszą spod Barbakanu na Rynek Główny w Krakowie. W tym roku wśród uczestników pochodu jurorzy Radia Kraków czujnie wypatrywać będą duetów doskonałych, a pięć najdoskonalszych, wybranych podczas marszu, zawalczy na scenie pod Ratuszem o nagrody i zaszczytny tytuł człowieczo – jamniczej „PARY IDEALNEJ”. A że Marsz Jamników Radia Kraków to marsz wyjątkowy i inny niż wszystkie inne marsze na świecie, w tym roku do jamniczej zabawy włączy się również telewizja BBC, której ekipa nie tylko weźmie udział w marszu, ale też na scenie pod Ratuszem przeprowadzi specjalnie przygotowane jamnicze  konkursy.

Oprócz barwnego pochodu i konkursowych emocji, Radio Kraków na „Marsz jamników” przygotowało  także liczne atrakcje dla czworonogów (nie tylko tych najdłuższych i długich)  i ich właścicieli. Na płycie Rynku Głównego, po obu stronach sceny rozstawionych zostanie 10 stoisk, na których będzie można bezpłatnie zasięgnąć porad  psich ekspertów i skorzystać z różnorakich usług. Stoiska będą czynne od godz. 10.00 do 14.30. Do dyspozycji jamników i ich właścicieli będą m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta, rehabilitant zwierzęcy, petsitter i profesjonalny psi fryzjer. Na miejscu będzie można zaczipować psa oraz zarejestrować go w Międzynarodowej Bazie Danych Safe-Animal. Marsz Jamników jest także okazją, aby zwrócić uwagę na problemy związane z agresją wobec zwierząt. Stąd, jak co roku, obecność na marszu „Zielonej Strefy” Małopolskiej Policji i Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym. Radio Kraków i Miasto Kraków zapraszają 13 września pod Barbakan i na Rynek Główny w Krakowie.

Przypominamy też, że nadal trwa konkursowa rozgrzewka przed tegorocznym„Marszem jamników” Jeszcze do piątku 11 września na stronie www.radiokrakow.pl w konkursie fotograficznym głosować można na „PARĘ IDEALNĄ”.

Szczegóły: www.radiokrakow.pl

Organizator Marszu: Radio Kraków

Współorganizator: Miasto Kraków

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski


marsz jamników

Scenariusz Marszu Jamników 2015

 

Godz. 11:45:  Zbiórka pod Barbakanem i formowanie pochodu

Godz. 12:00:  Rozpoczęcie pochodu

Godz.12:30:  Przybycie pochodu na Rynek Główny, konkurs na PARĘ IDEALNĄ (scena pod Ratuszem)

Godz. 13.45:  Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród

Godz. 14.00: Zakończenie oficjalnej części imprezy

 

Dodatkowe atrakcje(godz. 10.00-14.30): stoiska eksperckie na Rynku Głównym -         bezpłatne konsultacje, porady (dla właścicieli)  i usługi (dla psów).

Zobacz także: