Co zrobić, aby psy przetrwały EURO?

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej przyciągają całą masę polskich i zagranicznych kibiców. Nie ulega wątpliwości, że w czasie tej wielkiej imprezy sportowej poziom hałasu będzie bardzo wysoki, co może negatywnie wpływać na zachowanie i psychikę naszych zwierząt.

Zdecydowanie największym zagrożeniem dla psów są tak zwane Strefy Kibica, w których poziom hałasu może znacznie przekraczać dopuszczalna skalę.

Oprócz zwyczajowych hałasów, psy mogą cierpieć z powodu dźwięków gadżetów kibicowskich takich jak trąbki czy wuwuzele, a także odgłosów dochodzących z telebimów. Niektóre zwierzęta reagują niezwykle gwałtownie, a wręcz histerycznie. Co wrażliwsze czworonogi urywają się ze smyczy, uciekają w nieznanym kierunku, bądź też rzucają się w tłum.

Jeżeli nasz zwierzak źle reaguje na wysokie dźwięki, chowa się, albo stresuje, należy udać się do weterynarza celem przepisania odpowiednich środków uspokajających. Dobrą metoda jest również zakup specjalnych substancji zapachowych imitujących zapach mleka matki. Młodsze psy staną się o wiele spokojniejsze, kiedy poczują aromat naturalnej woni.

Zobacz także: