Dlaczego Chińczycy nie porzucą tradycji jedzenia psiego mięsa?

      Organizacja ochrony praw zwierząt Animals Asia prowadzi głośną kampanię społeczną w Chinach przeciwko spożywaniu mięsa kotów i psów. Aby obrzydzić Chińczykom jedzenie psiego i kociego mięsa, organizacja wytoczyła ciężkie działa. Na ulicach pojawiły się plakaty, na których widnieją postaci zwierząt chwytanych pałeczkami i napisy: „Bądź zdrowy. Odmawiaj jedzenia psiego i kociego mięsa”. Mieszkańcy północno-wschodnich Chin ostro zareagowali na kampanię, żądając od fundacji usunięcia obraźliwych plakatów. Według nich jedzenie psiego mięsa nie jest niczym złym – to część tradycji.

     W Shenyangu, stolicy prowincji Liaoning, plakaty zawieszone w metrze musiały zostać usunięte z powodu skarg pasażerów. Tłumaczenia mieszkańców prowincji nie przekonują jednak organizatorów akcji, którzy uważają, że tradycja nie może być wymówką dla okrucieństwa.

 

      Dyskusja na temat zjadania zwierząt przeniosła się także do Internetu. Na jednym z chińskich portali (odpowiedniku Tweetera) możemy przeczytać wpis anonimowego internauty: Czy te wszystkie fundacje sądzą, że skoro ludzie Zachodu nie jedzą psów i kotów, to mogą zmuszać Chińczyków, by też ich nie jedli? Czy oni się uważają za bogów?

Dlaczego Chińczycy jedzą psie mięso?

     Powodów jest kilka: walory lecznicze, zdolność odstraszania duchów, podniesienie męskiego libido, leczenie impotencji.

Zobacz także: