Frycz, Mroczek i Potocka karmili psy Na Paluchu

Frycz, Mroczek i Potocka karmili psy „Na Paluchu”

W ubiegłą sobotę w warszawskich schronisku miała miejsce kolejna edycja wydarzenia „Gwiazdy na Paluch”. W tym roku do wspierających warszawskie schronisko postaci polskiego showbiznesu dołączyła również strona wyjdznaspacer.pl.

“Gwiazdy na Paluchu” to przygotowana wspólnie z uczestnikami programu telewizyjnego „Przygarnij Mnie” akcja schroniska dla zwierząt „Na Paluchu”, mająca na celu promocję psich adopcji. Sobotnie wydarzenie zgromadziło rzeszę sympatyków czworonogów, wśród których spotkać można było wiele znanych postaci polskiego showbiznesu. Swoją obecnością wydarzenie wsparli m.in. Marcelina Zawadzka, Olga Frycz, Rafał Mroczek, Michał Olszański i Małgorzata Potocka. Przybyli na miejsce uczestnicy za cenę karmy dla psów (był to bilet wstępu na imprezę) mieli okazję skorzystać z porad ekspertów (weterynarzy, żywieniowców czy psich behawiorystów). Mogli również wziąć udział w konkursach i losowaniu nagród.

Wydarzenie Gwiazdy na Paluchu p. Mroczek z psem ze schroniska na Paluchu

p. Mroczek z psiakiem

Akcja #wyjdznaspacer

W wydarzenie zaangażował się również świat biznesu. W tym roku do promujących psie adopcje postaci polskiego showbiznesu dołączyła również porównywarka ubezpieczeń Superpolisa.pl - inicjator akcji #wyjdznaspacer, w ramach której prowadzi stronę wyjdznaspacer.pl. Superpolisa.pl przekazała na rzecz schroniska 450 kg specjalistycznej suchej karmy oraz psie smakołyki, dzięki którym wolontariusze będą mogli nagradzać swoich czteronożnych podopiecznych. Prócz pożywienia ufundowano także dwanaście specjalnych misek dla psów, które przeciwdziałają łapczywemu jedzeniu, pozytywnie wpływając tym samym na zdrowie psów. W najbliższym czasie porównywarka ubezpieczeń planuje kolejne działania dobroczynne, takie jak zbiórka koców, kołder i poduszek, które przebywającym w schronisku psom pomoże przetrwać zimę.

- Pomysł wsparcia schroniska „Na Paluchu” powstał z chęci zaangażowania się w ważną społecznie akcję, a decyzję o wyborze właśnie tej formy aktywności ułatwił nam brand hero naszej firmy, czyli pies Spox. W najbliższym czasie będziemy chcieli nadal podążać tym tropem, m.in. wspierając schroniska również w innych częściach kraju – mówi Bartłomiej Behnke z Superpolisa.pl.

Celebryci na Paluchu Olga Frycz z psem ze schroniska na Paluchu

p. Olga Frycz z kundelkiem czekającym na adopcję

Celem akcji #wyjdznaspacer, w ramach której działa strona wyjdznaspacer.pl jest z jednej strony zachęcenie Polaków do psich adopcji, a z drugiej propagowanie zdrowego stylu życia i częstych spacerów z psami.

Zobacz także: