Gwiazdy sprzątają po psach

Widok osoby sprzątającej po swoim psie, nikogo już nie zaskakuje. Coraz więcej właścicieli, wychodząc ze swoim pupilem na spacer, zabiera również papierową torbę na nieczystości. Takie torebki można dostać w każdym sklepie zoologicznym, a także zamówić przez Internet- uśredniony koszt jednej sztuki to zaledwie kilkanaście groszy.

Trend sprzątania po czworonogach jest podtrzymywany przez gwiazdy kina i muzyki. Ludzie ekranu wielokrotnie podkreślają w wywiadach miłość do swoich zwierząt i napominają wszystkich właścicieli do sprzątania po nich nieczystości z chodników i trawników. O ile kilka lat temu takie zachowania i rytuały mogły dziwić, o tyle dzisiaj są bardzo pożądane i nikt nie patrzy na właścicieli ze zdumieniem i zdziwieniem.

Celebrytką, która jest znane ze swojej wielkiej miłości do wszystkich zwierząt, jest Eva Longoria. W kilku wywiadach podkreślała nawet, że byłaby w stanie zrobić dla swoich zwierząt naprawdę wiele - nawet osobiście posprzątać „niespodzianki” z trawnika.

Piosenkarka Gwen Stefani dała się poznać jako ogromna entuzjastka czterech łap. Sama przygarnęła jednego „mieszańca” i nie wymiguje się ze swoich obowiązków.

Nie tylko kobiety poczuwają się do wykonania swoich „zadań ”. Również męska część aktorskiego światka bije na alarm i poucza nieodpowiedzialnych właścicieli o obowiązku sprzątania chodników i trawników po pupilach. Jednym z największych zwolenników takiego rozwiązania jest Zachary Quinto.

Zobacz także: