Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Marsz Jamników w Krakowie

2 września 2012 roku na krakowskim Rynku Głównym odbył się Marsz Jamników. Impreza jest organizowana rok rocznie pod auspicjami Radia Kraków (pierwsza parada odbyła się w 1994 roku).
Marsz Jamników jest największą, europejską imprezą, na którą przybywają właściciele Dachshundów z różnych części świata.

Najważniejszą częścią imprezy był przemarsz czworonogów na odcinku pomiędzy Barbakanem a Rynkiem Głównym oraz wybór rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniej odzianego czworonoga. Myślą przewodnią marszu było tym razem hasło „jamnik-podróżnik”, w związku, z czym wszystkie psiaki miały na sobie stroje wyraźnie asocjujące z podróżami i turystyką. W czasie Marszu właściciele mieli okazję porozmawiać z psimi behawiorystami, psychologami, weterynarzami oraz szkoleniowcami, którzy udzielali bezpłatnych porad i nie odprawili z kwitkiem żadnego, stroskanego właściciela.

Marsz Jamników był również okazją do przedstawienia palących spraw takich jak: znęcanie się nad zwierzętami, porzucanie czworonogów oraz przepełnienie schronisk. W czasie pochodu można było porozmawiać z wolontariuszami fundacji „Psi los” oraz „Jamniki niczyje”.

Zobacz także: