Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Poznaniu

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych na MTP to nie lada gratka dla właścicieli i miłośników rasowych czworonogów. Na tegorocznej wystawie, która odbyła się w dniach 26-27.X, zagościło ponad 5000 psów rodowodowych wraz z ich dumnymi właścicielami. Zwierzęta walczyły o tytuły najpiękniejszych. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele 251 ras, w tym Golden Retrivery, Labradory, Pudle, Owczarki niemieckie i typowo polskie rasy psów. 

Psy przyjechały głównie z Europy, niemniej w stolicy Wielkopolski gościliśmy także psiarzy z Australii, Kanady czy Republiki Południowej Afryki. Czemu Targi przyciągnęły tak liczne grono osób? Otóż hodowcy mogli wziąć udział w dwóch konkursach ocenianych przez międzynarodowych sędziów, a co za tym idzie uzyskać aż dwie oceny za jednym zamachem. Na potrzeby wystawy zorganizowano kilka pawilonów, w których prezentowano przedstawicieli poszczególnych ras. Na pierwszy ogień poszły teriery, retrievery, spaniele, charty oraz rasy psów ozdobnych i do towarzystwa (Yorki, Maltańczyki, Chihuahua etc.). W innym pawilonie mogliśmy podziwiać jamniki, buldogi, nowofunlandy oraz sznaucery. Kolejny pawilon został przeznaczony dla ras psów dużych, m.in. bernardynów, dogów niemieckich czy cane corso. Ostatni – wyżły, psy w typie pierwotnym, owczarki.

 

Hodowcy mogli zapisać swoje czworonogi do poszczególnych konkursów, np. baby, szczenię, junior, weteran, pies ras polskich czy najpiękniejsza para psów. MTP to jedna z niewielu okazji, kiedy możemy zapoznać się ze specyfiką psich zawodów. To też niebywała szansa do uzyskania nominacji do wystawy CRUFTS, która odbywa się rok rocznie w Wielkiej Brytanii.

 

W czasie wystawy uczestnicy i widzowie mieli okazję zakupić psie akcesoria (miski, smycze oraz zabawki), których nie sposób dostać w polskich sklepach.

Zobacz także: