Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Mumifikacja psów nowa usługa zwierzęcych domów pogrzebowych

Proces mumifikacji zwłok był dobrze znany w świecie starożytnym. Ten doniosły rytuał, rozpowszechniony szczególnie w Dolinie Nilu, wymagał specjalistycznej wiedzy i skrupulatnego przygotowania ciała, które miało przetrwać w nienagannym stanie przez długie stulecia. Według wierzeń mumifikacja była sposobem na oddanie czci bogom, a także warunkiem spokojnego życia pozagrobowego dla zmarłego.

Mumifikacja psów nowa usługa zwierzęcych domów pogrzebowych

Pomimo że rytuał konserwacji zwłok psów i kotów nie przyjął się jako powszechna forma pochówku, nie przeszedł całkowicie do historii. Okazuje się bowiem, że w dzisiejszych czasach mumifikacja nadal jest możliwa i oferowana przez nieliczne zakłady pogrzebowe. Jednym z nich jest amerykańska firma Summum z San Lake City, która nie tylko konserwuje ciała pupili, ale także gwarantuje Mummiform® dla zmarłego stworzenia, czyli sarkofag przypominający pomnik zmarłego zwierzęcia, ale stanowiący w rzeczywistości luksusową obudowę. Przed przystąpieniem do wyrobu sarkofagu właściciel musi podać jednak dokładne wymiary zwierzęcia i przesłać te dane osobiście do firmy. Istotną trudnością całego przedsięwzięcia jest konieczność dostarczenia czworonoga do San Lake City po uprzednim umieszczeniu go w pojemniku wypełnionym lodem. Sam proces mumifikacji to bardzo skomplikowana sprawa i trwa najczęściej od pięciu do nawet dziesięciu miesięcy. Cena usługi jest dość wygórowana i kształtuje się w przedziale od 6 000 do nawet 128 000 dolarów! Wszystko zależy od tego, jak duże było zwierzę.

Firma zajmująca się mumifikacją zwierząt dba nie tylko o wysoką jakość usługi, ale także zapewnienie odpowiedniego klimatu pogrzebowego. Właściciele są zachęcani do napisania listu pożegnalnego, co znaczne wzbogaca sferę duchową przedsięwzięcia, oraz dostarczenie ulubionej zabawki albo rzeczy czworonoga, która zostanie potem zamknięta w sarkofagu.

Zobacz także: