Nietypowa moda na Wyspach Brytyjskich - właściciele ośmieszają swoje psy

Cóż, sprawa wydaje się wyjątkowo żenująca. Zanim jednak wydamy opinię wyjaśnijmy na czym rzecz polega.

Otóż, brytyjscy właściciele czworonogów dali się złapać na nową modę. Gremialnie zamieszczają zdjęcia psotliwych psów w sieci wraz z opisem „przestępstwa”, które zostało przezeń popełnione. Tym sposobem możemy „podziwiać” małego psa rasy Beagle czy słodkiego Pudla na tle pierza z porwanej poduszki i pościeli. Czworonogi wyglądają zazwyczaj na skruszone, zaś na główny plan wybija się kartka, na której wykaligrafowany jest opis niezręcznej sytuacji. Podobnych zdjęć znajdziemy tysiące – zarówno na stronach serwisów społecznościach, jak  i blogach internautów.

W całej sytuacji nie byłoby nic dziwnego (głupia moda w końcu ustaje), gdyby nie podnoszące się głosy weterynarzy o szkodliwości czynów właścicieli. Zdaniem RENOMOWANYCH lekarzy i behawiorystów, zwierzę może popaść w depresję OGLĄDAJĄC zdjęcia z „barbarzyńskiej” sesji.  

A co Państwo myślą na ten temat? Czy pies rzeczywiście może zachorować na depresję po obejrzeniu upokarzającej fotki? A jak często Państwa psy wchodzą na facebooka i Twittera? Zachęcamy do podzielania się wrażeniami na naszym forum!

 

Szczeniak demoluje nasz dom

Zobacz także: