Okno życia dla zwierząt

Wszyscy właściciele, którzy z jakichkolwiek powodów nie są w stanie opiekować się dłużej swoim zwierzęciem, mogą pozostawić je w oknie życia. Okno życia jest miejscem, do którego trafiają zwierzęta niechciane, porzucone i chore. Bez zbędnych formalności i podawania danych osobistych, możemy przekazać zwierzę w ręce doświadczonych fachowców i lekarzy, którzy dadzą mu szanse na rozpoczęcie nowego życia.

Punkt przekazywania zwierząt mieści się w Warszawie na ul. Wolskiej 60  i został oddany do użytku z dniem 15 marca 2012 roku. W siedzibie gmachu znajduje się trzon organizacji Straży dla Zwierząt, który prowadzi całodobowe dyżury.

Sposób przekazania zwierzęcia jest niezwykle prosty. Osoba pozostawia zwierzę w małym, ocieplanym domku z okienkiem, w którym zamontowany jest czujnik nadający sygnały o wprowadzeniu doń nowego podopiecznego. Pracownik Straży natychmiast zabiera zwierzę, sprawdza jego stan zdrowia i wprowadza do boksu. Strażnica jest zaopatrzona w 90 pojedynczych boksów.

Zgodnie z założeniami pomysłodawców, zwierzęta mają trafiać do nowych właścicieli już po kilku dniach. Stanowi to sporą oszczędność finansową i jednocześnie pozwala na możliwie bezstresowe przekazanie zwierzęcia do nowej rodziny.

Okno życia jest bez wątpienia niezwykle potrzebną i cenną inicjatywą. Już w pierwszych godzinach po otwarciu odnotowano przypływ pierwszych podopiecznych.

Tak duże zainteresowanie spowodowało, że w ciągu kilku dni od otwarcia punktu, wstrzymano przyjęcia nowych zwierząt. Obecnie, zwierzęta czekają na adopcję, zaś sama organizacja usilnie promuje swoją działalność i poszukuje dla pupili nowych domów. W chwili zwolnienia boksów, zostaną doń wprowadzone zwierzęta, które właściciele wpisali na listę oczekujących.

Uwaga!

Osoby, które spotkają na swojej drodze bezdomne zwierzęta, mogą zadzwonić po ekopatrole Straży Miejskiej.

Zobacz także: