Pies a upał!!!

Rozpoczyna się okres, w którym temperatury dochodzą do 30 stopni Celsjusza. To ciężki czas dla naszych zwierząt, które coraz szybciej się męczą i coraz gorzej radzą sobie z intensywnym działaniem promieni słonecznych. Właściciele muszą więc pomyśleć, w jaki sposób ulżyć swoim pupilom i sprawić, że okres letni będzie dla nich wspaniałym i wyjątkowym czasem.

Pierwszą sprawą jest udanie się do psiego fryzjera i przystrzyżenie sierści (o ile wcześniej tego nie zrobiliśmy). Regularne wyczesywanie włosa również stanowi konieczność dzięki temu pies nie będzie czuł się obciążony. Kolejną, ważną rzeczą jest zapewnienie zwierzęciu stałego dostępu do wody i przeniesienie legowiska do miejsca zacienionego. Właściciele zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, jak uciążliwe dla zwierzęcia są promienie słoneczne. Osobniki z grubą, wełniastą sierści są bardzo narażone na udar słoneczny i przegrzanie. Podobnie rzecz się ma z psami bezwłosymi. Wystawianie ich na promienie słoneczne jest bardzo ryzykowne i również może skutkować udarem. Wszelkie spacery i przebieżki powinny odbywać się w godzinach porannych, albo wieczornych. W ciągu dnia odbywamy jeden krótki spacer, w czasie którego zwierzę załatwia niezbędne potrzeby fizjologiczne. Dieta czworonoga także powinna ulec lekkim modyfikacjom warto odstawić tłuste, kaloryczne potrawy i wprowadzić do jadłospisu więcej owoców i warzyw.

Absolutnie zabronione jest pozostawienie zwierząt w otwartym słońcu, bądź też zamykanie ich w samochodach! Nawet kilkunastominutowe wyjście przez nas do sklepu może okazać się zabójcze.

Zobacz także: