Pies Duncan Lou Who po amputacji łap znowu biega

     Duncan Lou Who ma tylko dwie przednie łapy. Trudno sobie wyobrazić jak wielką tragedią dla zwierzęcia jest utrata kończyn – tym bardziej że sensem życia psa jest zabawa, podążanie za swoim opiekunem i poznawanie świata.
Duncan to pies rasy bokser, który jest naprawdę wyjątkowy. Urodził się ze zdeformowanymi tylnymi łapami, które niedługo później musiały zostać amputowane.
    Alternatywą dla psów z amputowanymi kończynami jest często stosowany psi wózek inwalidzki, który niestety w tym przypadku się nie sprawdził. Duncan nie potrafił, a przede wszystkim nie chciał z niego korzystać. Co zatem zrobił? Zaskoczył wszystkich. Opiekunowie dali mu „wolną rękę”, co okazało się najlepszą możliwą decyzją. Pies bardzo szybko nauczył się chodzić na dwóch tylnych łapach, a efekt przerósł najśmielsze oczekiwania właścicieli.

   Organizacja Panda Paws Rescue opublikowała film, który przedstawia zmagania małego Bokserka z rzeczywistością i jego pierwszą wizytę na plaży. Jak widać radzi sobie bardzo dobrze. I nie, nie muszą Państwo regulować odbiorników – on naprawdę tak szybko biega!

foto. pandapawsrescue via YouTube

Zobacz także: