Pomoc dla Fundacji

Fundacja Centaurus od dłuższego czasu pomaga zwierzętom i prowadzi domy opieki dla swoich podopiecznych. Niestety, pod koniec ubiegłego roku członków fundacji spotkało ogromne nieszczęście - nowy budynek, wybudowany dzięki hojności ludzi dobrej woli oraz samych wolontariuszy, spłonął w ogromnym pożarze. Kilkadziesiąt zwierząt pozostało bez dachu nad głową i leków. Zwracamy się do Państwa z prośba o jakąkolwiek pomoc. Fundacja będzie wdzięczna za wszelkie środki opatrunkowe, leki i jedzenie.

Poniżej zamieszczamy krótką wypowiedź pracownika fundacji:
Nie myśleliśmy, że w Sylwestra zakomunikujemy Wam tak smutne wieści. Chwilę temu, we wrześniu, zakupiliśmy naszym podopiecznym ich skrawek ziemi - stary folwark w Szczedrzykowicach. Znalazło tam schronienie blisko 200 naszych koni, wiele psów i kotów. To wszystko dzięki Waszemu wsparciu - całość zakupiliśmy z 1 % podatku. Pozostało jeszcze na przystosowanie obór na stajnie, budowę boksów, ogrodzeń, doprowadzenie wody i prądu.
Ale Pałac miał 150 lat, stare instalacje, które chwilę temu zastaliśmy.. i na ich naprawę nie starczyło już pieniędzy. W Pałacu było zimno i wilgotno, ale nasza radość z bycia wreszcie na swoim sprawiała, że wspólne mieszkanie dla prawie 15 opiekunów, w tym również wolontariuszy, dla naszych zwierząt, było radością. Wiedzieliśmy, że zima będzie ciężka, o centralnym mogliśmy pomarzyć, piec to koszt około 20 tyś zł - w tym roku to było nierealne. Ale w Nowy Rok wchodziliśmy z wielkimi planami, miała powstać nawet mini klinika dla naszych zwierzaków, we współpracy z lek wet Krzysztofem Kmiecikiem, który od lat, również tutaj, otacza nasze konie opieką.

Niestety złośliwy los pokrzyżował plany członków Fundacji. Nie bądźmy obojętni wobec ludzkiej krzywdy. Pomóżmy tym, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy.

Zobacz także: