Potrzebna pomoc dla schronisk

Okres zimowy to doskonały czas na podjęcie refleksji i zastanowienie się nad losem bezdomnych zwierząt. Wiele spośród nich przebywa w schroniskach i ma nikłe szanse na odnalezienie nowego domu. Jeżeli sami nie mamy możliwości, aby przygarnąć czworonoga, powinniśmy przynajmniej pomóc mu przeżyć te trudne chwile i spróbować polepszyć jego nędzne życie.

Schroniska, rok rocznie, organizują zbiórki artykułów, które trafiają później do najbardziej potrzebujących zwierząt. Są wśród nich koce, budy, legowiska, maty - wszystko to, co może polepszyć komfort życia zwierząt i zapewnić im ciepłe schronienie na okres zimowy. Jeżeli nie dysponujemy „psimi” rzeczami, możemy zaoferować zwierzętom swój czas i opiekę. Schroniska i przytuliska stale poszukują wolontariuszy, którzy byliby skłonni przyjeżdżać do pupili przynajmniej kilka razy w ciągu tygodnia.

W okresie zimowym bardzo często porusza się kwestię adopcji zwierząt. Niestety, czworonogi pozostające w schronisku mają niewielkie szansę na adopcję - ludzie zazwyczaj obawiają się, że po pewnym czasie zwierzę stanie się agresywne i zacznie ich atakować. Obawy są w dużej mierze niesłuszne. Każda osoba, która wyrazi wolę adopcji zwierzęcia, może porozmawiać z wolontariuszem, który najlepiej wie, jak zachowuje się zwierzę oraz czego można się po nim spodziewać.

Wszystkich ludzi dobrej woli serdecznie zachęcamy do zapoznania się z działaniem schronisk.

Zobacz także: