Psy na billboardach w całej Polsce

Już w czerwcu br. ruszyła ogólnopolska kampania promocyjna „Pies  z billboardu” realizowana przez agencję AP360. Na nośnikach wielkoformatowych znajduje się zdjęcie Forresta, który zachęca do adopcji bezdomnych zwierząt hasłem „Jestem Forrest, szukam domu”. Forrest, podobnie jak inne psy prezentowane, na billboardach, przebywają w fundacjach, stowarzyszeniach, domach tymczasowych i czekają na swój nowy dom.

Akcja „Pies z billboardu” powstała w 2016 roku. Początkowo miała zasięg regionalny, a od czerwca br. billboardy można zobaczyć w całej Polsce. Kampania realizowana jest na nośnikach wielkoformatowych 36 mkw i billboardach 12 mkw. Do tej pory pojawiło się kilkanaście nośników outdoorowych z plakatami.

Akcja „Pies z billboardu” zaplanowana jest do końca 2017 roku.  Jej celem jest znalezienie miejsca dla bezdomnych psów oraz popularyzacja adopcji zwierząt z przytulisk i schronisk. Najważniejszym jednak jest próba przełamania stereotypu, że pies ze schroniska jest gorszy od tego kupionego w hodowli. Założeniem akcji jest również wsparcie poprzez działania promocyjne fundacji i stowarzyszeń, które opiekują się bezdomnymi i schorowanymi psami.

Fundacje biorące udział w akcji, potwierdzają zwiększenie zainteresowania adopcjami w momencie pojawienia się nośników. Swój dom znaleźli podopieczni z fundacji „S.O.S dla Zwierząt” oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitul mnie”. Na nowy dom czeka Forrest, podopieczny Fundacji Aurea,który jest bohaterem obecnej kampanii.

Dzięki wsparciu partnerów, akcja może stale się rozwijać. Jej głównym partnerem medialnym jest Ströer Media. Redakcyjne wsparcie akcji zapewnia Radio Eska, a partnerem technologicznym jest Wielkoformatowa Drukarnia Cyfrowa A5. Dzięki studiu psieportrety.pl wszystkim psom robiona jest profesjonalna sesja zdjęciowa, której efekty widoczne są na billboardach.

Historię Forresta, psa który obecnie znajduje się na billboardach, a także historie pozostałych psów i informacje na temat akcji można znaleźć na fanpage AP360 oraz stronie aurea.org.pl.

akcja promująca adopcję psów Psy na billboardach w całej Polsce

Partnerzy Akcji „Pies z billboardu”.

Ströer Media– główny Partner Medialny akcji. Firma jest wiodącym dostawcą usług reklamowych out-of-home oraz online w Polsce. Wyłączny dysponent nośników reklamowych na stacjach oraz w wagonach warszawskiego metra. Zajmuje pozycję lidera najpopularniejszego formatu: Frontlight 18 mkw. jak również Frontlight 36 mkw.

 

Radio Eska – partner medialny. Radio Eska to największa w Polsce sieć radiowa, skupiająca aktualnie 39 lokalnych rozgłośni. Program kieruje głównie do młodego słuchacza. Prezentuje współczesną muzykę rozrywkową w formacie CHR/Dance – przede wszystkim gatunki pop, dance i r’n’b.

 

Wielkoformatowa Drukarnia Cyfrowa A5 – partner technologiczny. Firma A5 specjalizuje się w druku wielkoformatowym i szeroko rozumianej reklamie zewnętrznej. W ofercie znajduje się druk banerów, siatek, folii, papierów. Realizuje montaże, wynajem nośników reklamowych, budowa systemu tablic billboardowych, wyklejanie witryn. 

 

Psieportrety.pl – partner fotograficzny akcji. Pierwsze studio fotograficzne przeznaczone wyłącznie dla psów. To w nim powstają sesje psów z billboardów.

Zobacz także: