SUNNY drugi pies w Białym Domu

„Jeżeli chcesz mieć w Waszyngtonie przyjaciela, weź sobie psa”. Prezydent Stanów Zjednoczonych na poważnie wziął słowa Trumana i zdecydował się wprowadził na salony drugiego czworonoga! Suczka nazywa się Sunny i reprezentuje rasę Portugalskich psów wodnych – podobnie jak dotychczasowy mieszkaniec Białego Domu, Bo.

 

Imię psiaka nie jest dziełem przypadków. Urocza, pełna energii i miłości do człowieka suczka od razu zyskała sympatię członków rodziny prezydenckiej i Bo. W przeciwieństwie do swojego kompana, który ma białą łatę pod szyją i białe skarpetki na przednich łapach, Sunny jest całkowicie czarna. Bo trafił do Białego Domu prawie pięć lat temu (piątą rocznicę będziemy świętować w listopadzie) i od razu stał się maskotką Państwa Obama. Wybór psów rasy Portugalski pies wodny był podyktowany względami praktycznymi – młodsza córka prezydenta cierpi bowiem na alergię na sierść zwierząt, a jak donoszą badania, psy dowodne mają właściwości hipoalergiczne (nie zrzucają sierści).

Mamy nadzieję, ze Sunny szybko odnajdzie się w nowym domu i stanie się nowa pupilką Amerykanów!

Źródło zdjęcia http://www.whitehouse.gov/meet-sunny, Aug. 19, 2013. (Official White House Photo by Pete Souza)

Opis zdjęcia nagłówka: SUNNY nowy pies rodzinny Obama leżący na trawniku, Zdjęcie oficjalne Białego Domu 19.08.2013 zrobione przez Pete Souze)

Zobacz także: