Światowy dzień zwierząt

4 października jest czasem szczególnym. Właśnie tego dnia nasze kochane pupile obchodzą swoje święto.

Mecenasem Światowego Dnia Zwierząt jest święty Franciszek, który - jak powszechnie wiadomo - patronuje naszym "braciom mniejszym", ekologom oraz ekologii. Święty Franciszek z Asyżu żył na przełomie XII i XIII wieku. Wsławił się swoimi poglądami, zgodnie, z którymi wszystkie zwierzęta są równe człowiekowi i nikt nie może ich źle traktować.

Światowy Dzień Zwierząt jest obchodzony od przeszło osiemdziesięciu lat (został ustanowiony w 1931 roku podczas konwencji ekologicznej we Florencji). 4 października otwiera World Animal Week, który trwa aż do 10 dnia miesiąca. W ciągu całego tygodnia przedstawiciele organizacji typu non profit oraz wszelkich grup ekologicznych wygłaszają prelekcje i referaty na temat traktowania zwierząt i poziomu świadomości społecznej. Oprócz tego każdy kraj organizuje własne wystawy, wystąpienia oraz targi, na których promuje się walkę z okrucieństwem wobec zwierząt oraz poucza właścicieli, w jaki sposób powinni dbać o swoje zwierzaki. Również schroniska włączają się do akcji i organizują tak zwane "Dni otwartych drzwi", w czasie, których można przyjść do schroniska z rodziną i zobaczyć, w jakich warunkach żyją nasi mniejsi przyjaciele lub zdecydować się na adopcję zwierząt.

Krzewienie miłości do czworonożnych przyjaciół leży w interesie wszystkich miłośników psiaków, ale także wszystkich świadomych i dojrzałych emocjonalnie osób. Sprawmy, zatem, aby Święto Zwierząt było czasem szczególnym i zjednywało wszystkich ludzi dobrej woli.

Zobacz także: