Twój pies? Twoja kupa! - akcja sprzątania psich kup

     Mateusz, Szymon i Martyna – trójka uczniów klasy 1E Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie – wpadli na pomysł organizacji akcji zachęcającej do sprzątania po swoich pupilach. Własnoręcznie namalowały i rozwiesiły na osiedlu plakaty, na których widnieje napis: "Zwierzę domowe to odpowiedzialność. Posprzątaj po swoim pupilu!", "Chcesz mieć czyste buty? Zbieraj psa swojego kupy", "Pokaż klasę - sprzątaj po swoim psie!" czy "Twój pies? Twoja kupa!"

     Wszyscy mieszkają na osiedlu przy ul. Kwiatowej. Mama jednego z chłopców mówi: Cała inicjatywa wyszła od dzieciaków. One same chcą działać i nie trzeba ich do niczego namawiać. W poniedziałek sami do mnie przyszli i poprosili o rękawice i wiadra. Pytam się ich: ale po co wam to wszystko? A dzieciaki odpowiedziały, że idą sprzątać psie kupy, bo to brzydko wygląda i nie chcą, aby ktoś w nie wdepnął - wyjaśnia. Dzieci opowiadają, że zebrały cztery pełne wiadra psich niespodzianek. Jak twierdzą, jest dużo małych dzieci, które mogą brać te kupy do ręki, albo nawet do buzi.

     Oprócz inicjatorów do akcji zostały zaangażowane też inne dzieci ze szkoły. Plakaty zostały zawieszone na osiedlu w niedzielę po południu, ale już kilka godzin później zostały zerwane. Organizatorzy sądzą, że winę ponosi właściciel psa, który wyjątkowo nie lubi sprzątać po swoim psie. Dzieciaki nie zamierzają się jednak poddawać i mają zamiar kontynuować akcję. To godne podziwu zachowanie, które zasługuje na najwyższą pochwałę. Brawo dzieciaki!

Akcja sprzątania psich kup

źródło zdjęcia demotywatory.pl

Zobacz także: