Tydzień dłużej na przytulenie zwierzaka

O tydzień dłużej potrwa ogólnopolska kampania społeczna „Przytul Zwierzaka ze schroniska” – taką decyzję podjęli organizatorzy, na wniosek wielu spośród 110 schronisk biorących udział w akcji. Do kampanii dołączają media, instytucje publiczne oraz znani YouTuberzy – pierwsi to ulubieńcy nastolatków - Naruciak i Gimper. Na Facebooku kampania ogarnęła swoim zasięgiem już ponad milion osób.

Akcja wystartowała 14 marca 2016 roku i pierwotnie miała zakończyć się 4 kwietnia. Jednak ze względu na prośby schronisk biorących w niej udział oraz rosnące zainteresowanie wśród odbiorców, organizatorzy zdecydowali o przedłużeniu kampanii do 11 kwietnia. Do tej pory na pomoc zwierzętom ze schronisk udało się pozyskać ponad 65 tysięcy złotych. Ale zarówno organizatorzy, jak i same czworonogi liczą na znacznie więcej.

- Te zwierzaki niejednokrotnie są źle traktowane przez dotychczasowych właścicieli. Do schroniska bardzo często trafiają zaniedbane i głodne – mówi Mieszko Makówka z MojaKampania.pl. - Dziękiwsparciu uczestników kampanii, mamy szansę zatrzeć ich złe wspomnienia i pomóc na nowo odzyskać zaufanie do człowieka – wyjaśnia.

To już ostatni dzwonek, aby pomóc podopiecznym organizacji, dla których schronisko często jest jedynym domem.

- Nie czekajcie i sprawcie prezent sobie, komuś bliskiemu i przede wszystkim czworonogom w schroniskach – apelują organizatorzy i pracownicy przytulisk biorących udział w akcji.

Na apel odpowiada coraz więcej ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny. Do kampanii dołączają  również instytucje publiczne oraz popularni YouTuberzy. Jako pierwsi chęć pomocy zadeklarowali ulubieńcy nastolatków - Naruciak i Gimper. O akcji zrobiło się głośno również w mediach społecznościowych -  na Facebooku przekaz organizatorów dociera do ponad miliona osób.

Tydzień dłużej na przytulenie zwierzaka

Kampania potrwa do 11 kwietnia 2016, do godziny 23:59. Do tego czasu można kupować koszulki – cegiełki, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tego celu. Wkrótce po zakończeniu kampanii, wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na lekarstwa, specjalistyczną karmę oraz poprawę warunków bytowych zwierząt w schroniskach.

Aby pomóc, wystarczy wejść na stronę mojakampania.pl, wybrać wzór i rozmiar koszulki oraz wskazać organizację, którą chcemy wesprzeć.

--------------------------------

Kampania „Przytul zwierzaka ze schroniska”

Akcja "Przytul Zwierzaka ze Schroniska” ma na celu przybliżenie społeczeństwu tematu bezdomnych zwierząt. Jest ich bardzo dużo i niestety liczba ta stale wzrasta. Często są to zwierzęta zakupione w nieprzemyślany sposób, zazwyczaj jako prezent, bez wcześniejszego porozumienia z przyszłym ewentualnym właścicielem.

 

Mojakampania.pl

MojaKampania.pl to platforma udostępniająca narzędzie, dzięki któremu każdy może rozwijać swoje projekty, zbierać fundusze na dowolny cel lub pomagać w rozprzestrzenieniu ważnych idei.

Narzędzie pozwala zaprojektować nadruk na koszulce lub torbie oraz przeprowadzić kampanię społeczną wspierającą dowolny cel.

Zobacz także: