Wybieg dla psów w Szczecinku

     W Szczecinku, prawdopodobnie w rejonie popularnego Kwadratu w parku, powstanie wybieg dla psów, w którym pupile będą mogły swobodnie pohasać. Wniosek o budowę wybiegu zgłosiła radna Anna Szymecka.
W wywiadzie do Głosu Koszalińskiego mówi:
– Sama miałam psy, teraz z uwagi na charakter pracy mam tylko kota, którego nie trzeba tak często wyprowadzać, ale doskonale wiem, jak potrzebne jest miejsce, w którym psy mogłyby się wyhasać – mówi nam szczecinecka radna. – Z takimi postulatami zwracało się do mnie wielu mieszkańców, było ich tak wielu, że w końcu zdecydowałam się zaapelować do władz miasta, aby taki wybieg zrobić. Na dziś bowiem regulamin utrzymania porządku i czystości stanowi, że psy w miejscach publicznych po Szczecinku mogą chodzić tylko na smyczy, a ras agresywnych także w kagańcu.

    Do tej pory część właścicieli psów wyjeżdżała ze swoimi czworonogami za miasto i spuszczała ze smyczy w pobliskich lasach. Niestety, nie jest to do końca legalne. Puszczanie psów luzem w kompleksach leśnych jest wykroczeniem, za które można dostać mandat. Prawo do spuszczania psów ze smyczy mają wyłącznie myśliwi w czasie polowań. W normalnych warunkach wałęsające się psy stanowią zagrożenie dla zwierzyny leśnej.
W Szczecinku oficjalnie zarejestrowanych jest 4284 psów.
   Wybieg miałby powstać w zachodniej, nieco dzikiej części parku. Kwadrat, niegdyś boisko, jest obecnie zarośniętą polanką, idealną na wybieg. Plan zakłada, że obszar ma zostać powiększony o fragment parkowego lasu – oczywiście po uporządkowaniu i wycięciu małych drzewek. Docelowo na wybiegu ma powstać także tor z przeszkodami dla „wyczynowców”.

Zobacz także: