MISIO BUZIACZEK 60 kg miłości PILNIE szukamy domu

Kategoria: Oddam psa
Miasto: Kraków
Email: ekianet@gmail.com
Ogłoszenie z dnia: 2021-02-22 15:36:24
Województwo: małopolskie
Telefon: 728 413 789

Cudowny, przepełniony miłością 60 kg Misio pilnie szuka domu stałego. Miś od szczenięcia pierwsze 5 lat swojego życia spędził na łańcuchu w charakterze stróża pola.

Jego dawny pan przyjeżdżał dawać mu jeść i pogłaskać lecz na tym chyba wszystko bo nie sklecił mu nawet budy. Ponoć nie było ku temu warunków. Możemy sobie tylko wyobrażać w jak ciężkich warunkach zimowych mrozów czy letnich skwarów Miś spędzał długie lata. Ale chyba nie to najbardzej zasmucało Misia lecz samotność - brak głaszczących rąk człowieka, bliskości i przytulasków.

Mimo trudnej przeszłości na Misiu nie była stosowana przemoc, raczej miłość i głaski. Jego poprzedni pan zrzekł się Misia na rzecz Fundacji z powodu braku możliwości dalszej opieki.

Miś przebywa obecnie w Krakowie pod opieką pracowników Fundacji. Ten olbrzym o łagodnym usposobieniu jest bardzo spragniony stałego kontaktu z ludźmi i dlatego pilnie poszukujemy dla niego rodziców adopcyjnych.

Chociaż jest to pies 5-letni, usposobienie ma jak szczeniaczek. Wiele rzeczy trzeba mu pokazać, nauczyć, okazać wrażliwość, wyrozumiałość, troskę i serdeczność. Misio Buziaczek kocha ludzi i hojnie rozdaje buziaczki, uwielbia się przytulać.

Rozważając możliwość adopcji należy mieć na uwadze, że psiątko waży 60 kg, jest ciekawe wielu rzeczy, na spacerze może pociągnąć zupełnie nieświadomie. Misiowi trzeba poświęcić czas na naukę chodzenia na luźnej smyczy oraz koncentracji na opiekunie.

Miś uczy się chętnie i niezwykle szybko, ma już niewielkie doświadczenie z chodzeniem na smyczy i dobrze mu idzie ale odpowiedzialne rozwijanie tych umiejętności będzie leżało po stronie przyszłego opiekuna. Tak samo jak np. podawanie łapy, którą sam spontanicznie czasem poda ale potrzeba jeszcze chwilkę ćwiczeń aby zsynchronizować komendę słowną, optyczną i realizację.

Miś jest bardzo bystry, inteligentny, posłuszny, zrównoważony i nastawiony na relację z opiekunem. Prawdziwy skarb.

Dlatego szukamy dla niego wyjątkowego domu, wyjątkowych opiekunów, doświadczonych, wrażliwych, wyrozumiałych, chętnych do spędzania wspólnego czasu z Miśkiem i wspólnego nabywania nowych dobrych doświadczeń.

Miś to prawdopodobnie mix leonbergera. Należy zapoznać się z charakterystyką tej rasy aby mieć na uwadze jej cechy reprezentatywne, które są również reprezentatywne dla usposobienia Misia.

Łagodne, wielkie serce Misia wymaga co pół roku kontroli u kardiologa. Obecnie nie ma potrzeby przyjmowania leków ale należy brać taką ewentualność w przyszłości.

Misio jest w pełni przygotowany do adopcji, wykastrowany, zaczipowany, przebadany.


Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt na tel: 728 413 789. Jeśli nie odbieramy to wyślij smsa to oddzwonimy.
Obowiązuje wizyta przedadopcyjna oraz umowa adopcyjna.

Nie oddajemy psów na ogród, do kojca, na łańcuch. Piesek ma być członkiem rodziny. Zastrzegamy sobie indywidualny wybór nowej rodziny mający na uwadze dobro psa.
Fundancja Ostoja Cztery Łapy